שירותי הדברה

הדברת עש

הכירו את עש הבגדים

עש הוא אחד המזיקים הטורניים והעקשניים ביותר שקשה להיפטר ממנו. למרות שפרפר העש אינו מהווה מטרד, זחלי העשים ניזונים מחומרים אורגניים ומסבים נזק רב.

קיימים זנים רבים של עשים, למשל תולעת המשי אחת מהם, אך אנו מכירים לרוב את עש הבגד מאחר והוא נפוץ בבית וגורם לנזק כבד לרכושנו. זן זה של עש ניזון מצמר וכותנה והורס את פרטי הלבוש המונחים בארון על ידי יצירת חורים קטנים בתוך הבגד. לעתים מלתחה שלמה יכולה ללכת לפח בגלל מעלליו של העש.

הדברת עש
הדברת עש

סימנים להימצאותו של עש הבגד

אם איתרתם חורים קטנים וסימני כרסום על הבגדים, נתקלתם בנשלים, פקעות, קורים או הפרשות בתוך הארונות או ראיתם בארון הבגדים שלכם גלמים, זחלים או פרפרים – סימן שמדובר בעש הבגד. עם זיהוי הבעיה יש לטפל בה באופן מידי על מנת למנוע נזק כבד יותר בהמשך.

דרכי הדברת עש בארון

אגרוטל הדברות ממליצה על מספר שיטות שאמצעותן תוכלו להילחם בעש הבגד. את הבגדים הנגועים בעש יש לאחסן למשך הטיפול בתוך שקיות אטומות על מנת למנוע את הפצתו בשאר ארונות הבגדים ברחבי הבית. לאחר פינוי הארון יש לנקות אותו ביסודיות ולהשאירו פתוח לרווחה לאוורור (עש מעדיף סביבה חשוכה). לאחר מכן, מומלץ להשתמש בחומרי הדברה שנועדו להדברת עש וריסוס של החומר בתוך הארון. תרסיסים אלו עמידים לרוב למשך עונה אחת ובסיומה של כל תקופה מומלץ לחזור על פעולת ההדברה. את הבגדים הנגועים בעש יש לאוורר בשמש, לכבס בטמפרטורות גבוהות יחסית, ואת פרטי הלבוש שאינם ניתנים לכיבוס לניקוי יבש. לאחר התהליך ניתן להחזיר את הבגדים למקומם. בנוסף, ניתן לפזר בתוך הארון שקיקים קטנים עם ענפי צמחים ריחניים המרחיקים את העש (רוזמרין, לבנדר).

באופן כללי מומלץ לאוורור מפעם לפעם את הארון, להימנע מאחסון של בגדים לא מכובסים, ומשמירת בגדים בדחיסות רבה.

במקרים קשים בהם מכת העש חריפה מאוד ניתן להיעזר בשירותיהם המקצועיים של המדבירים המוסמכים של אגרוטל הדברות. בסמכותו הבלעדית של מדביר מקצועי לבצע הדברת עש על ידי עשן או גז, זאת מאחר ומדובר בחומרים כימיים רעילים שעלולים להיות מסוכנים לשימוש עצמי. מדביר מקצועי יתדרך לגבי התנהגות בטיחותית בזמן ולאחר סיום ההדברה ויבטיח תוצאה מושלמת וארון נטול עש למשך תקופה ארוכה.

מחפשים חברת הדברה הנותנת שירותי הדברה מקצועיים בדגש על הדברת עשים? אגרוטל הדברות עומדת לרשותכם בכל עת – 1-800-666-600