הדברת טרמיטים

הדברת טרמיטים – מהיום אפשר גם לעשות הדברה ביולוגית

 טרמיטים ניזונים מעץ, הטרמיטים עלולים לאכול חלקים מביתך, או אפילו את כל ביתך. בהנחה שביתך עשוי מעץ. בזמן האחרון התגלו בישראל טרמיטים בין דפי ספרים ישנים. הטרמיטים מהווים סכנה לכל פריט מעץ, שנמצא בביתך. למשל, הם יכולים לאכול משקופים או רהיטים מעץ מלא.

ישנם שני סוגי בתים: בתים אשר נפגעו כבר מטרמיטים, ובתים אשר עתידים להיפגע במהלך העתיד הקרוב. למעשה, כל בית מהווה מטרה בפני הטרמיטים.

הדברת טרמיטים משאירים למקצוענים

רק לעתים נדירות נזקי העץ נראים מפני שהפעילות המזיקה נעשית בעיקר בחלקו הפנימי של העץ. רק בהסרת החלק החיצוני ניתן לגלות אם אכן קיים נזק. אגרוטל הדברות מציעה לך פתרון בלעדי המאפשר גילוי מוקדם של טרמיטים, ומניעת נזק מפלישת הטרמיט לביתך.

אנחנו נבצע לך הדברה מקדימה של הדברת טרמיטים באמצעות פיתיונות ליצירת חייץ תת קרקעי. החייץ מונע מפני טרמיטים לחדור לתוך המבנה עצמו. פשוט לטרמיטים יש מה לאכול במקום קרוב יותר. הפיתיון מגלה את פעילות הטרמיטים בהקדם, ואז ניתן לבצע הדברה מוקדמת. ההדברה תתבצע מיד עם התגלות סימני הנגיעות! ההדברה מבוצעת באמצעות חומר ממית ללא ריסוס.

 מה שמסבך מאוד את הדברת הטרמיטים, זה הבקרה עליהם. מצד אחד, כמו הנמלים, הצרעות והדבורים גם הטרמיטים הם חרקים חברתיים, שחיים בקן, הכולל מלכה מתרבה ופועלים, המגנים עליה. הטרמיטים בדומה לתיקנים (ג'וקים), הם גם בעלי קצב התרבות גבוה של מיליוני פריטים בשנה. מצד שני, בניגוד לנמלה, הטרמיט גם אוכל המון, וגם אוגר מזון. בצורה זו הטרמיטים יאכלו את דרכם לביתך ובתוך הבית עצמו.

בארץ קיימים שני סוגי קנים של טרמיטים:

1.טרמיט עץ, השוכן בתוך העץ
2.טרמיט קרקע, השוכן עמוק מתחת לקרקע

 תזונת הטרמיטים: מוצרי עץ ועץ מעבד עם עדיפות לעץ אורן. העץ מכיל תאית, המתעכלת באמצעות חיידק החי בבטן הטרמיט.

 סימני ההיכר: בהירים, חסרי עיניים, בורחים מאור

סימני נגיעות : תעלות בוץ, המטפסות כלפי מעלה מרצפת הבית, חריצים לאורך המשקוף ולרוחבו. על פי רוב, כאשר מופיעים סימני נגיעות, הנזק כבר נעשה. טיפול מיידי בתופעה יכול למנוע את הנזק למקור העץ הבא, אך רק לתקופה מוגבלת.

הדברת טרמיטים
שרותי הדברת טרמיטים – התקשר עכשיו לייעוץ חינם

אופן הדברת הטרמיטים:

1. הזרקת חומר הדברה למשקופי העץ (זרחן אורגני)
2. קידוח חורים לאורך הצד הפנימי של קיר המעטפת במרחקים של 30 ס"מ בין חור לחור והזרקת חומר הדברה (זרחן אורגני) בלחץ גבוה. הטיפול ימנע נגיעות במקום.
3. חפירת תעלה מהצד החיצוני של קיר המעטפת ברוחב 40 ס"מ ובעומק דומה בצמוד לקיר ככל שניתן, בהמשך צריך להציף את התעלה עם חומר הדברה (זרחן אורגני)

לא ניתן לעשות הדברת טרמיטים והגנה רק באמצעות אחד השלבים. יש לבצע את שלושתם, ובנוסף לחזור על הטיפול אחת לשנה כדי למנוע חדירת טרמיטים למבנה. טיפול זה לא ימנע פגיעה חדשה, שכן הטיפול לא מונע פגיעה במערכת הרביה של המושבה.

אם הגעת לעמוד זה סביר להניח, כי התגלתה נגיעות של טרמיטים אצלך או אצל שכנך. במקרה הראשון, אין מנוס מלבצע את הטיפול המוצע לעיל אך לא מצריך טיפול עם חומר ממית דוגמת הזרחן אורגני. טיפול עם חומר הדברה איטי מספק, תפקיד אותו חומר להיצמד לגוף הטרמיט ולחדור באמצעותו לקן ומשם אל המלכה. ברגע שהמלכה תורעל ע"י הטרמיטים המתחככים בה, יחדל הקן מלתפקד כליל.

מקרה השני התחל לחשוב ומהר כיצד להגן על הבית. חשוב לבדוק האם קיימת נגיעות שאינך מודע לה.

גלה נגיעות טרמיטים בחצרך בטרם פלשו לביתך

הגנה מפני טרמיטים מתחילה לפני הגעתם למבנה – כפעולת מניעה. אל תחכה לראות את הטרמיטים. קיים סיכוי שהם כבר אצלך ואתה פשוט לא יודע על כך. אנחנו היחידים המאפשרים לך לבדוק על בסיס יומי, ללא כל מאמץ מיוחד מצידך, מה המצב בתוך הקירות והמשקופים בביתך. אגרוטל הדברות מאפשרת לך הצצה לעולם החשוך של כל הטרמיטים בין אם חדרו הם לקירות ביתך ובין אם טרם חדרו לביתך. רק באגרוטל הדברות – ניתן לבצע פעולה, המגינה על הבית למשך חמש שנים, ללא שימוש ברעלים מסוכנים. רק עם אגרוטל הדברות – הדברת הטרמיטים מתבצעת כבר בעת התגלותם באמצעות טיפול מקומי בלבד. בשלב זה אין צורך בטיפול מקיף.

רק עם אגרוטל הדברות – הפגיעה במערכת הרביה היא ודאית.

הטמנת פיתיון מבעוד מועד תמנע חדירת ותבצע הדברת טרמיטים לתוך הבית שלך.