הנשק הקסום נגד מזיקים

הנשק הקסום נגד מזיקים

משחר האנושות נאלצים בני האדם להתמודד עם  מזיקים רבים ויצורים מטרידים הפוגעים אנושות בתוצרת היבול ובמקורות המזון וגידולי הקרקע. הגידולים, שהיוו תמיד את סם החיים של המין האנושי נפגעו בידי חרקים, יונקים ואף עופות שהרבו לנגוס בצומח ולהשמיד את התוצרת, מה שהביא לירידה חדה בתפוקה המתקבלת בסופו של דבר.

לא רק מחוץ לבית

התופעה החמורה של הופעת בעלי חיים לא רצויים חורגת בהרבה מעבר לגבולות השדה והשטח הפתוח ולמעשה קיימת בכל בית, במרחבים פרטיים, בבניינים ובגינות. בני האדם נאלצים לפגוש מדי יום מזיקים ושאר בעלי חיים המסתובבים בין כותלי הבית, מהווים מטרד ולעיתים אף סכנה תברואתית.

ריסוס – הדרך היעילה להשמדה והרחקה

השיטה הנפוצה והיעילה שהתמודד עם מפגעים אלו היא הדברה. בתחילת המאה הקודמת פותח ושופר סוג מיוחד של חומר כימי ששמו  די ד טי (D.D.T) אשר מטרתו היא להשמיד חרקים ומזיקים ובכך להציל אלפי דונמים של תבואה. השימוש בחומר נעשה נפוץ מאוד וחקלאים בכל העולם נעזרים בו על מנת לגדל את יבולם בביטחה. הדרך המצויה לפיזור החומר נעשית באמצעות ריסוס. לעיתים יתבצע הריסוס באמצעות אדם אך משום שמדובר בשטחים גדולים של קרקע, יהיה בדרך כלל צורך להיעזר בכלים גדולים יותר כדוגמת טרקטור ואף מטוס קטן.

הדברה במרחב הביתי

החומר הכימי שיוצר במקור לשמירה על שדות התבואה פותח עם השנים ובגילגוליו נועד גם לסייע מול תיקנים וחרקים ביתיים. בבתים רבים, גם באזורים מפותחים ומתקדמים בעידן המודרני, נתקלים בני הבית בחדירה של יצורים זרים ומטרידים. במקרים מסוימים מעדיפים האנשים לטפל בבעיה בכוחות עצמם, על ידי ריסוס של תרסיס המשווק בחנות ופועל להרחקת החרקים מהאזור המיועד. במקרים חריפים יותר, בהם הבעיה היא שורשית וקשה לטיפול ניתן להיעזר בחברות ההדברה המקצועיות. אלו נעזרות בחומר מתקדם וחזק יותר המשאיר השפעתו לאורך זמן רב ובמרחב גדול יותר.

לא רק חרקים

הדברת מזיקים דורשת טיפול עשויים להיות גם יונקים כדוגמת עכברים וחולדות המזהמים את הסביבה ופוגעים בתברואה, ולעיתים גם כלבים, חתולים ועוד, הנושאים עימם כלבת או מחלות נוספות ומסכנים את הציבור. הטיפול באלו נעשה במספר דרכים, אחת מהן היא ריסוס והמתת בעלי החיים. שיטה זו מתבצעת במקרים בהן אין ברירה אחרת וההכרח הוא להמית את המזיק. יהיו מקרים בהם התמודדות מול יונקים מזיקים תהיה תחת אחריות העירייה והיא זו שתזמין את שירותי הדברה.

אם גם אתם סובלים ממזיקים ששורצים לכם בכל הבית, אתם מוזמנים לפנות לאגרוטל הדברות לקבלת ייעוץ והדברה במחירים אטרקטיביים.