הדברה למטבחים

מזיקים במטבח

המזיקים מלווים אותנו בכול מקום, בבית, במשרד, במפעל ובאזורי חקלאות, ולא משאירים לנו הרבה ברירה: או לסבול בשקט או להתמודד עם הבעיה במגוון טכניקות ההדברה שפותחו עד היום. המטבח – אחד האזורים האהובים במיוחד על ידי המזיקים: בין עם מדובר במטבח הביתי, ובין אם זהו מטבח מוסדי או מסעדה.

נמלים, ג'וקים, זבובים ומכרסמים: כולם אוהבים לנשנש בדיוק כמונו. הם נמשכים אל המטבח, ניזונים מהמזון שנשכח מחוץ למקרר ובוחרים להשתכן בסביבה כדי להמשיך וליהנות מהמטעמים שהשארתם עבורם.

הדברה למטבחים אגרוטל

הרחקת מזיקים מאזור המטבח

כדי למנוע מראש את הופעתם של המזיקים בסביבת המטבח מומלץ לשמור באופן שוטף על הניקיון של האזור. לא להשאיר מזון מחוץ למקרר, להקפיד על ניקיון של פירורי המזון מהשולחנות, השיש והרצפה, לשמור על פח אשפה סגור ולפנות את הזבל בתדירות.

כך תהפכו את המטבח לאזור "אטרקטיבי" פחות עבור המזיקים ותקטינו את הסבירות להופעתם.

הדברה למטבחים באגרוטל

מאחר והמטבח הוא המקום שבו אנחנו מבשלים ואוכלים, יש להיזהר מאוד בעת ביצוע הדברה למטבחים. פעמים רבות בהדברת מזיקים משתמשים בחומרים רעילים שעשויים לסכן אותנו, בייחוד שההדברה מתבצעת בקרבה רבה כל כך לאוכל שאנחנו אוכלים.

היום ישנן שיטות הדברה רבות. צוות מדבירים מקצועי של אגרוטל, מוסמך מטעם משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה, ימליץ לכם על השיטה הבטוחה ביותר. במידה ותבחרו בהדברה כימית או ריסוס של רעלנים, מדביר מוסמך מטעם אגרוטל יתדרך אתכם לגבי התנהלות בטוחה במהלך ההדברה ואחריה. אם תחליטו לבחור באחת משיטות ההדברה הירוקות והבטוחות יותר, תוכלו לקבל הסבר מפורט על הטכניקות השונות להתמודדות עם בעיית המזיקים ולבחור בדרך המתאימה לכם ביותר.

מתכננים לבצע הדברה במטבח? פנו לאגרוטל לייעוץ בחינם 1-800-666-600