הדברת נמלים נכונה

כמעט כל אחד מאתנו מכיר את התופעה של נחיל נמלים הצועד על השיש, על הקיר, ליד הפאנלים או בתוך הארונות. הנמלים מחפשות אצלנו את מזונן כדי לאגור אותו לקראת חודשי החורף, ובדרך כלל גם מוצאות אותו. לכן נבחין בנמלים דווקא בחודשי הקיץ. הן מביאות את כל המזון שהן מוצאות אל הקן שלהן לצרכי גידול המלכה והרימות שבקן. אי לכך הדברת נמלים יעילה מטפלת בקן. היכן שאין קן נמלים – אין נמלים.

מדוע הנמלים בונות את הקן אצלנו?

הנמלים מחפשות מקום בטוח ויעיל לבנות את הקן שלהן. מקום כזה הוא מקום שיהיה מספיק נסתר אך גם מספיק קרוב למקור מזון. מאחר והנמלים אוכלות כל, מאגר המזון הזמין ביותר עבורן הוא בביתם של בני אדם. הן בונות את הקן מתחת למרצפות או בסדקים שבקירות ומשם יוצאות בכל יום לעמל יומן – חיפוש אחר שיירי מזון ונשיאתו אל הקן. המגורים תחת קורת גגו של האדם מקלות עליהן את עבודתן ולכן הן מעדיפות לשכון בו.

הדברת נמלים נכונה במגוון שיטות

כאשר נתקלים בתופעה של נמלים בבית ניתן לבצע שיטות שונות לחיסולן ולהרחקתן. השיטה הביתית והפשוטה ביותר כוללת רכישת תרססי הדברת נמלים במרכולים הסמוכים ולרסס את נחיל הנמלים בו הבחנתם. הבעיה בשיטה זו היא חוסר היעילות שלה לאורך זמן. היא נותנת מענה מיידי לסימפטום ספציפי אך אינה מטפלת בשורש הבעיה. ייתכן ונחיל הנמלים הספציפי הזה שרוסס חוסל, אך קיימות עוד אלפי נמלים חיות ובועטות בקן הנמלים שנותר על קנו. השיטה היעילה להשמדת הנמלים גורסת כי יש להשמיד את הקן. שיטה זו של הדברת נמלים מתבצעת באמצעות מריחת או ריסוס ג'ל רטוב עם "פרומון" – חומר מושך נמלים. הנמלים מגיעות לאזורים בהם נמרח הג'ל ואינן מתות מיד. הג'ל נדבק אליהן ומגיע איתן לתוך הקן – שם הוא מתחיל לפעול לחיסולן של הנמלים. בדרך זהו סופו של הקן להתחסל וברגע שזה קורה גם הנמלים, מן הסתם, נעלמות.

הדברת נמלים מקצועית – פתרון להשמדת והרחקת נמלים לאורך זמן

טיפול בתופעת הנמלים מחייב הדברת נמלים מקצועית. השימוש בג'ל, על אף שאינו רעיל ואינו מזיק לבני אדם, מחייב אדם אשר יודע כיצד לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, ללא בעיות וללא תקלות. הדברה מקצועית מבטיחה קיץ נעים וחסר מטרד ומאפשר שקט מנמלים לשנה אחת לפחות. אם לאחר שנה הבחנתם שוב בנמלים מטיילות בביתכם, כדאי לפנות לעזרת מדביר מקצועי שיחדש עבורכם את ההדברה.

אם גם אתם סובלים מנמלים ששורצים לכם בכל הבית, אתם מוזמנים לפנות לאגרוטל הדברות לקבלת ייעוץ והדברה במחירים אטרקטיביים.