הדברה למסעדות

כל מקום העוסק בהכנה או מכירה של מזון מחוייב לשמור על תנאים סטריליים בסיסיים, ניקיון יסודי ושוטף, וגם לבצע מדי פעם הדברת מסעדות, מפעלים או מחסני מזון. גלו מהם המקרים בהם אין מנוס מלהזמין שירותי הדברה על מנת לספק ללקוחותיכם הנאמנים את השירות הטוב ביותר כל שנה, כל השנה.

מהם המזיקים הנפוצים ביותר שמצריכים הדברת מסעדות?

המזיקים אותם הסיכוי לפגוש במקומות הללו הוא הגבוה ביותר הן נמלים מסוגים שונים, תיקן גרמני, עכברים וחולדות. עם זאת, גם חתולים משוטטים עלולים להתקבץ סביב פחי הזבל הגדולים שמאחורי המטבח ולגרום לנזקים תברואתיים. רובם הגדול של המקרים יצריך טיפול מקצועי ובהול כדי למנוע התפשטות המונית של מזיקים שתצא מכלל שליטה.

כיצד תפעל חברת הדברה מסעדות מזמינות?

ראשית, כל מדביר יזהה את מינו המדויק של המזיק ולאחר מכן יסרוק את המקום על מנת לאבחן מהיכן הוא חודר אל המסעדה. ייתכן ויש חורים גדולים המובילים לביוב, אל תוך האדמה וכדומה ויש לסתום אותם במהירות. במידה ויש נוכחות של תיקן גרמני במקום, הדברת מסעדות תחייב ריסוס בעיקר באיזור המטבח;  בתנורים, במחסני המזון, במקררים וכדומה.

רוצים למנוע הדברה מסעדות?

כדי למנוע בעיה של מזיקים ולהזדקק לשירותי הדברה מסעדות חייבות לחנך את העובדים שלהם לתחזוקה נכונה של המטבחים והמקום בכלל. יש להקפיד לנקות היטב את המטבח; את הכיורים, הכלים והתנורים עם תכשירי הניקוי הנכונים, מים וסבון על מנת שלא להותיר אחריהם שאריות מזון שיקראו לתיקנים ולנמלים. יש לפנות את הזבל ולרוקן את הפחים הגדולים בתדירות גבוהה על מנת למנוע התגודדות של חתולים חולים סביב הפחים וכדומה.
עם קצת שימת לב ורצון לשמור על ניקיון המסעדה, תוכלו להנות ממקום נטול מזיקים. אך אם עשיתם הכול והם עדיין בשטח, לא כדאי לקחת את הטיפול לידיכם אלא להזמין שירותי הדברה מסעדות מקצועיים שיעשו את העבודה השחורה בשבילכם.

אל תשכחו לבקש עם סיום העבודה גם תעודת אחריות למקרה שתצטרכו ריסוס חוזר, והעסיקו רק חברה מנוסה עם מדבירים מקצועיים שידעו לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.
אל תדחו את הטיפול בהדברת מזיקים הג'וקים, הנמלים והעכברים במסעדה שלכם עלולים לגרום לכם לנזק כלכלי רב, לחשוף אתכם לתביעות מיותרות ויקרות מצד הלקוחות שלכם ובעיקר ליצור לכם מוניטין גרוע לעסק. פנו לאגרוטל עוד היום לצורך הדברת מסעדות ונגיע אליכם במהרה לטיפול יעיל ובמחיר לכל כיס.