הדברה בגינה

זיהוי מזיקים בגינה

שוקלים לבצע הדברה בגינה? לעיתים תכופות הצמחייה והעצים בגינה הפרטית מהווים מוקד משיכה למזיקים וחרקים שמכרסמים את העלים, ולכן דורשים תשומת לב וטיפול ייחודי בבעיה.

המזיקים פוקדים את הגינה הביתית בעיקר בעונות החמות של השנה, על כן, בקיץ, באביב ובסתיו יש לשים לב לעניין ולערוך מפעם לפעם ביקורת מזיקים בגינה בכדי לוודא שלא נגרם נזק לצמחייה והעצים.

במידה וזיהיתם של סימנים של מזיקים כגון, עלים מחוררים ומעוותים, נקודות חלודה או כתמים לבנים, כורי עכביש, ייתכן ומדובר בחרק ששוכן בגינתכם וגורם לנזקים. ייתכן ומדובר בכנימות, אקרית הקורים, זבובים, או חרק אחר שהפך את גינתכם למקום משכנו הקבוע. לאחר שתזהו את סוג החרק שפקד את הגינה, תוכלו להתאים את שיטת ההדברה המתאימה ביותר לסוג והיקף הבעיה. חשוב לזכור, כי לא כל החרקים השוכנים בגינתכם מזיקים. ישנם חרקים דוגמת, חיפושית, גמל שלמה, חיידקים שונים, שניזונים מחרקים אחרים או מספקים חומרי דשן לגינה, ולכן באופן טבעי מסייעים בשמירה על הצמחייה באזור. בעת ביצוע ההדברה התחשבו בחרקים אלו ונסו למזער את הנזק הנגרם להם – אין שום סיבה להפר שלא לצורך את איזון האקולוגי העדין במקום ולפגוע בחרקים שעוזרים לכם במאבק נגד החרקים המזיקים.

הדברה בגינה
הדברה בגינה

שיטות להדברת מזיקים בגינה

היום ישנן דרכים ושיטות מגוונות להתמודדות עם בעיית המזיקים – שיטות הדברה כימיות לצד שיטות הדברה ירוקות. לא בטוחים באיזה סוג הדברה לבחור? מדבירים מקצועיים של אגרוטל מצטיינים בהדברה בגינות פרטיות ויוכלו להמליץ לכם על סוג ההדברה המועדף. מדבירי אגרוטל יתאימו את שיטת ההדברה לסוג המזיק במקום וייקחו בחשבון את החרקים האחרים שאינם מזיקים ויימנעו מפגיעה בהם. באגרוטל מיישמים את שיטות ההדברה הירוקה המועדפת במקרה של הדברה בגינה על פני הדברה כימית הטומנת בחובה נזק אקולוגי ובריאותי.

במידה ובוחרים בכול זאת להשתמש בחומרי הדברה כימיים להדברה בגינה, כדאי להימנע מריסוס, המכסה שטחים נרחבים ולא מאפשר טיפול נקודתי, ולהטמיע את החומרים דרך הקרקע באזור השורשים.

למרות משך פעילותם והיעילות של חומרי הדברה ירוקים ואורגניים הינו קצר יותר, בהדברה בגינה מומלץ להשתמש בהם בשל רעילותם הנמוכה והפגיעה המזערית שלהם במערכת האקולוגית. באמצעות שיטות הדברה ירוקה ניתן לפגוע ולהדביר מזיק ספציפי בלא גרימת נזק לחרקים אחרים.

להלן מספר דוגמאות לשיטות הדברה ירוקה בגינה: על ידי פיזורו באזור של חרק הניזון מהמזיק הטורדני אפשר לגרום להכחדתו של המזיק. גם חתולים מרחיקים מזיקים דוגמת ג'וקים ומכרסמים. על ידי שתילתם של צמחים כגון, רוזמרין, שום, עירית, אפשר להרחיק מזיקים מהאזור ולחסוך בעתיד את הדברתם. באמצעות ריסוס של חומרי הדברה אורגניים ואשר אינם מכילים רעלים כימיים אפשר להרחיק את המזיקים מהגינה ולהדבירם.

הדברה מקצועית בגינה

חשוב לבצע את ההדברה בגינה באופן מושכל ובמקצועיות, לכן במידה ואין ברשותכם את הידע הנדרש לצורך כך מומלץ לשכור את שירותיה של חברת הדברה מקצועית שתוכל לבחור בשיטת הדברה האפקטיבית והלא מזיקה לסביבה.

אגרוטל עומדת לרשותכם! אנו מבצעים הדברה מקצועית בגינה באחריות ואמינות בעזרת צוות המדבירים המקצועי שלנו!